Manchester United je u 31. kolu Premier lige na Old Traffordu dočekao Aston Villu, a Crveni đavoli su na kraju slavili sigurnu pobjedu od 3:1.Junak pobjede Uniteda je sjajni španski veznjak Ander Herrera, koji je postigao dva pogotka.

Doveo je Crvene đavole u vodstvo u 43. minuti, a pogodio je i za konačnih 3:1 u nadoknadi vremena. Gol za domaće je postigao i Rooney, a za goste je pogodio Benteke.

Ovom pobjedom United je na tabeli preskočio City koji ima utakmicu manje.

Muhamed Bešić odigrao je 20-ak minuta u pobjedi Evertona nad Southamptonom od 1:0. Jedini gol za domaće postigao je Phil Jagielka u 16. minuti susreta.

Veliku pobjedu na gostovanju je ostvario QPR nad West Bromwichem (4:1), Swansea je savladao Hull s 3:1, dok je važnu pobjedu upisao i Leicester nad West Hamom (2:1).

Premier liga, 31. kolo:

Manchester United – Aston Villa 3:1 (Herrera 43′, 90+2′, Rooney 79′ / Benteke 80′)
Leicester – West Ham 2:1 (Cambiasso 12′, King 86′ / Kouyate 32′)
Everton – Southampton 1:0 (Jagielka 16′)
Swansea – Hull 3:1 (Ki 18′, Gomis 37′, 90+1′)
WBA – QPR 1:4 (Anichebe 58′ / Vargas 15′, Austin 37′, Zamora 43′), Barton 90+6′)