U okviru 29. kola italijanske Serije A u terminu od 15 sati danas su odigrane četiri utakmice.

Roma naših Edina Džeke, Miralema Pjanića i Ervina Zukanovića je savladala Udinese na gostovanju i tako nastavila svoj sjajan niz pobjeda i danas su osmom uzastopnom pobjedom došli na dva boda od Napolija, koji doduše ima i susret manje. Bilo je na kraju 2:1.

Roma je povela u 15. minuti kada je nakon asistencije Salaha pogodio naš Edin Džeko. Na 2:0 povisio je Florenzi nakon odlične asistencije Pjanića. Utješni gol za Udinese postigao je Fernandes u 85. minuti.

Genoa je na svom terenu savladala ekipu Torina rezultatom 3:2. Ipak nije najbolje počelo za domaće. Torino je nakon 15. minuta igre imao dva gola prednosti, a oba pogotka je postigao Immobile.

Ipak kasnije je uslijedio veliki preokret Genoe, koja golovima Cercia iz penala i Rigonija dolazi do pobjede.

Fiorentina je na Artemio Franchiju dočekala ekipu Chieva, i povela u 40. minuti golom Zaratea. Izjednačenje gostima donosi Pisano u 87. minuti.

Carpi je na svom terenu pobijedio Frosinone rezultatom 2:1. Strijelci za Carpi su bili Bianco u 27. minuti i de Guzman u 90. minuti, a Dionisi za Frosinone u 72. minuti