Borac je kolo prije kraja sezone osigurao titulu prvaka BiH, nadoknadivši 13 bodova zaostatka za Sarajevom. Banjalučani imaju priliku da prvi put u historiji osvoje duplu krunu, a pehar Kupa Bosne i Hercegovine osvojili su u sezoni 2009/10.

Sarajevo je mnogo uspješnije u ovom takmičenju koje su osvajali šest puta. Finale su gubili tri puta.

U finalu se, za razliku od prethodnih sezona, igra jedna utakmica.

Meč sudi najbolji sudija u BiH Irfan Peljto. Njemu će asistirati Senad Ibrišimbegović i Davor Beljo. Četvrti arbitar je Miloš Gigović.

Borac: Lakić, Uzelac, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Brtan, Subić, Čavić, Vranješ, Meleg, Mehanović

Sarajevo: Kovačević, Oremuš, Miličević, Dupovac, Hebibović, Đokanović, Adukor, Jukić, Velkoski, Fanimo, Mešanović

Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.

______________________________

46. minut: Vranješ je matirao Kovačevića, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije.

46. minut. Počelo je drugo polvrijeme.

Završeno prvo poluvrijeme. Miruju mreže u Zenici.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

41. minut: Prve varnice na terenu. Poslije nekoliko sitnih prekršaja nad igračima Sarajeva stvorila se gužva. Vranješ i Dupovac su imali verbalni duel. Sudija Peljto ih je upozorio da to više neće tolerisati.

40. minut: Vranješ šutira sa distance, ali dosta neprecizno.

37. minut: Jukić je šutirao, malo pored gola. Najbolja šansa za Sarajevo na meču.

19. minut: Žuti karton za Mešanovića zbog simuliranja.

2. minut: Jukić je dobio loptu u prostor od Milićevića, ali krilni fudbaler Sarajeva umjesto da centrira napravio je potez viška i faul u napadu.

1. minut: Počeo je meč u Zenici.

16:58 – U toku je intoniranje himne Bosne i Hercegovine.

16:53 – Iz Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine koji je organizator utakmice nisu zatražili dozvolu da se finale Kupa igra pred određenim brojem navijača.