Nogometaši Rome poraženi su večeras na svom Olimpycu od Sampdorie rezultatom 0:2, u utakmici 27. kola italijanske Serie A.

Nakon što je prvo poluvrjeme završeno bez pogodaka, Sampdoria je u 60. minuti stigla do prednosti pogotkom De Silvestrija. Naime, Lorenzo De Silvestri je iskoristio odbijenac koji je pospremio u mrežu Vučice.

Do drugog pogotka Sampdoria je stigla u 78. minuti kada Luis Muriel matira golmana Rome. Muriel je pokazao pribranost u šesnestercu te loptu udarcem iz prve poslao pored lijeve stative, te tako postavio konačnih 0:2.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao svih 90. minuta, te je u 86. minuti zaradio žuti karton.

Fiorentina je ranije večeras savladala Milan rezultatom 2:1. Milan je poveo u 56. minuti golom Destra, ali momčad iz Firence se nije predavala te je golovima Rodrigueza u 83. i Joaqina u 89. došla do preokreta i tri velika boda.

Lazio je slavio u Torinu savladavši istoimenu ekipu sa 2:0.