Fudbaleri Rome savladali su večeras Sassuolo (0:2) u prvom meču 23. kola italijanske Serije A. Prvi pogodak zabio je Mohamed Salah u ranoj fazi utakmice da bi konačnih 0:2 postavio El Shaarawy u 90. minuti. Bosanskohercegovački internacionalci ostavili su vrlo dobar utisak.

Gosti su tokom većeg dijela meča držali loptu u svojim nogama, bili konkretniji i opasniji premda ni domaćni nije igrao loše.

Jedini, pobjedonosni pogodak postigao je Mohamed Salah već u 11. minuti meča. Novu asistenciju zabilježio je najbolji igrač Rome ove sezone Miralem Pjanić.

Uz nekoliko prilika na obje strane (Berardi promašio penal za domaće u 89. minuti), mreže su u nastavku mirovale pa su Rimljani stigli do iznimno vrijedne pobjede koja im je sačuvala nade da možda na kraju sezone ipak mogu da se raduju.

Treba reći da je Pjanić i večeras bio vrlo dobar dok je sjajnu rolu u defanzivi gostiju odigrao Ervin Zukanović. Edin Džeko nije bio u protoklu zbog povrede.

Roma je novom pobjedom učvrstila peto mjesto na tabeli sa devet bodova minusa iza vodećeg Juventusa koji ima i susret manje.