Nogometaši Rome su savladali Empoli sa 3:1 u današnjoj utakmici 8. kola italijanske Serie A. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić je odigrao fantastičnih 68 minuta, upisavši pogodak i asistenciju.

Prvo poluvrijeme utakmice je završeno rezultatom 0:0, da bi u 57. minuti bh. reprezentativac Miralem Pjanić pogodio za 1:0.

Pjanić je savršeno izveo slobodan udarac sa 20 metara. Naime, loptu je preko živog zida poslao u lijeve rašlje.

Roma je nakon pogotka Pjanića došla i do drugog gola, a strijelac je u 60. minuti bio De Rossi, dok je naš reprezentativac upisao asistenciju.

Na 3:0 povisio je Mohammed Sallah, pogodivši mrežu gostiju u 69. minuti.

Empoli je smanjio rezultat na 3:1 u 75. minuti, kada mrežu vučice pogađa Buchel.

Pjanić je igru napustio u 68. minuti, a rimska publika ga je ispratila ovacijama.

Edin Džeko nije nastupao u današnjoj utakmici. Naime, kapiten BiH se još uvijek nije oporavio od povrede, te Garcia nije želio rizikovati.