Fudbaleri Rome savladali su Bolognu sa 2:1 u posljednjem meču 24. kola Serie A.

Pitanje pobjednika riješeno je u drugom poluvremenu, kada su mrežu gostujućeg tima pogađali Kolarov i Fazio.

Nakon prvog poluvremena mreže su mirovale, a bolje prilike imali su gosti. Nakon što je sredinom prvog poluvremena odbrana Bologne zaustavila dva pokušaja našeg Edina Džeke, kontrolu utakmice preuzeli su gosti.

Soriano je u 36. minuti imao stopostotnu priliku, ali je Olsen sjajnom intervencijom zaustavio njegov udarac. I u finišu meča golman Vučice sa dvije sjajne intervencije spasio je svoj tim.

U sudijskoj nadoknadi prvog dijela Soriano je pogodio i prečku…

Kazna za promašaje u prvom dijelu stigla je u 54. minuti kada je Kolarov pogodio s bijele tačke. Penal je izborio rezervista El Shaarawy, kojeg je srušio jedan odbrambeni igrače Bologne, nakon sjajnog proigravanje našeg reprezentativca.

Nekoliko minuta kasnije ponovo je u prilici bio Soriano, ali je Romin golman Olsen ponovo izašao kao pobjednik.

Sve je riješeno u 73. minuti kada je Fazio pogodio za 2:0. Gosti su u 84. minuti stigli samo do počasnog gola, a strijelac je bio Sansone.

Džeko je odigrao cijeli susret, a nastavio je post na Olimpicu, jer se ove sezone pred domaćim navijačima nije upisao u listu strijelaca.