Real Madrid slavio je s 2:1 protiv Real Betisa i tako otišao na plus dva boda u odnosu na Barcelonu. Pobjednički gol zabio je Sergio Ramos u 81. minuti.

Barcelona je kiksala danas ranije kod Deportiva La Corune (2:1) i tako Real Madrid dovela u priliku da se odvoji na vrhu tabele.

Real je na domaćem terenu dočekao Real Betis, koji je otkinuo bod Barceloni ranije, u meču u kojem Barci nije priznat čist gol.

Gosti su prvi došli u vodstvo, nakon nespretne reakcija golmana Real Madrid Keylora Navasa. Igrala se 25. minuta, pucao je jedan od igrača Betisa, a Navas je obranio taj udarac i imao loptu u rukama, no onda je neobjašnjivo ispustio u vlastitu mrežu.

U 41. minuti situaciju je popravio Cristiano Ronaldo pogotkom za 1:1 na asistenciju Marcela. U 78. minuti pomogao im je Piccini koji je zaradio drugi žuti karton i ostavio Betis s igračem manje. Kazna je stigla vrlo brzo.

U 81. minuti Toni Kroos izveo je korner i ubacio odličnu loptu u šesnaesterac gostujućeg sastava. Tamo se, pogađate, našao po ko zna koji put Sergio Ramos (nedavno u Ligi prvaka protiv Napolija postigao dva gola) i glavom zabio za 2:1 i vrijednu pobjedu Real Madrida.

Real Madrid je ovom pobjedom preskočio Barcelonu na vrhu. Sastav iz Madrida sada ima dva boda prednosti u odnosu na najvećeg rivala, ali i utakmicu manje. Betis je pak ostao na 14. mjestu s 28 bodova.