“Bordo” tim je ovom titulom zaokružio historijski uspjeh – duplu krunu – jer je po prvi put od svoga osnivanja u istoj sezoni slavio u kupu i prvenstvu.

Golove za novog prvaka postizali su Rahmanović (25. minut), Hebibović (30.), Ahmetović (34.) i Velkoski (44.)

Inače, Fudbalski klub Sarajevo je ligu Bosne i Hercegovine do sada osvajao tri puta. Prvi put u sezoni 1998/99, 2006/07 i 2014/15. Ligu bivše države Sarajevo je osvajao dva puta, 1966/67 i 1984/85.

Pehar osvajača Kupa BiH su podigli šest puta ( 1996/97, 1997/98, 2001/02, 2004/05, 2013/14, 2018/19), a Superkup BiH jednom, 1997. godine.

Ispred “Vječne vatre”, gdje je zakazana proslava titule, očekuje se prisustvo nekoliko desetina hiljada navijača kluba iz Titove 38b. Pjesma i slavlje očekuje se do kasno u noć.

Fudbalski klub Sarajevo prvi put u historiji stigao je do duple krune. Nakon osvajanja Kupa BiH, Bordo sastav je došao do naslova prvaka naše države, čime je prekinuta trogodišnja dominacija Zrinjskog.

Gosti su odlijevali do 25. minute, a onda erupcija oduševljenja na najvećem bh stadionu. Mrežu Zvijezde zatresao je Rahmanović. Tuzlak je sjajno skočio nakon centaršuta Kapića i glavom pospremio loptu u mrežu.

Nije se slavlje na Koševu ni stišalo, a već je bilo 2:0. Fenomenalno je podio Hebibović, nakon čega je počela šampionska pjesma na Koševu.

Zvijezda se raspala nakon drugog pogotka, što su domaći itekako znali iskoristiti.

U 33. minuti Mersudin Ahmetović postiže 14. pogodak u sezoni za 3:0, a napadač Sarajeva je u 44. minuti asistirao Velkoskom za 4:0. Makedonac je odigrao jubilarnu 150. utakmicu u Bordo dresu.

U drugom dijelu šansi je bilo na obje strane, ali se rezultat nije mijenjao.

Sarajlije u posljednjem kolu gostuju kod GOŠK-a, poslije čega slijedi kratki odmor i pripreme za kvalifikacione mečeve u Ligi prvaka.