Newcastle i Manchester United su u sjajnoj utakmici 21. kola Premiershipa odigrali 3:3, iako su gosti imali dva gola prednosti.

Već u devetoj minuti United je poveo nakon što je Rooney rutinski realizirao jedanaesterac, a prednost gostiju je povećao Jesse Lingard poslije sjajne asistencije Rooneyja.

Tri minute prije kraja prvog dijela domaći su smanjili nakon lijepe akcije golom Georginija Wijnalduma, a u 67. stigli i do izjednačenja iz jedanaesterca preko Aleksandra Mitrovića.

Crveni đavoli ponovo su poveli u 79. minuti preko Rooneya, da bi bod svrakama u 90. minuti donio Paul Dummett.

Ekipa West Hama koju predvodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić slavila je u gostima kod Bournemoutha s 3:1.

Golove za čekićare su postigli Dimitri Payet u 67. te Enner Valencia u 74. i 84. minuti. Jedini gol za domaćina postigao je Harry Arter u 17. minuti.

U trećoj utakmici vewčerašnjeg programa Aston Villa je na svom terenu savladala Crystal Palace 1:0.

Joleon Lescott je u 58. minuti bio jedini strijelac na utakmici.