Watford i Crystal Palace remizirali su na Vicarage Road stadionu sa 1:1 u premijernoj utakmici 18. kola Premiershipa.

Palace je poveo golom Cabayea u 26. minuti, a asistent je bio Townsend. Gosti su mogli i do 2:0 u 37. minuti kada Clattenburg dosuđuje penal za Palace, ali udarac Bentekea brani Gomes. Vodstvom gostiju se otišlo na odmor, da bi u 71. minuti Watford stigao do boda. Dosuđen je novi penal, ovog puta za domaće, a precizan je Troy Deeney za konačnih 1:1.

Chelsea je nastavio nizati pobjede, a do 12. uzastopnog trijumfa došao je na svom terenu protiv Bournemoutha rezultatom 3:0. Pedro je lijepim golom u 24. minuti doveo plavce do vodstva na asistenciju Cesca Fabregasa, što se ispostavilo i rezultatom prvog poluvremena. U 49. minuti dosuđen je penal za domaće, koji je u gol pretvara Eden Hazard (2:0). Bio je ovo 50. gol belgijskog reprezentativca u dresu plavaca čime je postao tek šesti igrač u historiji kluba sa takvim učinkom, a prije njega to su uspjeli Lampard, Drogba, Hasselbaink, Zola i Gudjohnsen. Konačnih 3:0 postavio je Pedro svojim drugim golom na meču u trećoj minuti sudijske nadoknade.

Na tradicionalni boxing day slavio je i Manchester United koji je na svom Old Traffordu savladao Sunderland rezultatom 3:1. Daley Blind na asistenciju Zlatana Ibrahimovića pogađa za vodstvo domaćih u 39. minuti, da bi se švedski reprezentativac u 82. minuti i sam našao u ulozi strijelca, te pogodio za 2:0. Na 3:0 je povisio Mkhitaryan, a konačnih 3:1 je postavio Borini u sudijskoj nadoknadi.

Arsenal se dugo mučio sa West Bromwich Albionom na Emiratesu, ali je na kraju uspio slaviti. Gol odluke postigao je Giroud u 86. minuti.

Boxing day završava sutrašnjim mečom između Liverpoola i Stokea koji je na programu od 18.15 sati.