Juniorska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras od 20 15 sati igra utakmicu četvrtfinala EuroBasketa u Slovačkoj protiv selekcije Srbije.

Ukoliko Zmajići savladaju komšije u polufinalu će igrati sa reprezentacijom Litvanije koja je bila bolja od Italije rezultatom 73:67. Polufinale je na programu sutra u 20 15 sati.

Prvu četvrtinu su dobili Litvanci rezultatom 14:23 kao i drugu 16:19, pa se na poluvrijeme otišlo sa prednosti reprezentacije Litvanije od 12 poena prednosti, 30:42.

Italijani su smanjili prednost u trećoj četvrtini koju su dobili 18:14, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa osam poena prednosti Litvanaca, bilo je 48:56.

To su Litvanci zadržali u nastavku i plasirali se u polufinale gdje ih čeka bolji iz posljednjeg četvrtfinalnog meča između Srbije i naše reprezentacije.

Italija-Litvanija 67:73 (14:23, 16:19, 18:14, 19:17)