epa05507862 Roma's Edin Dzeko (L) and Porto's Otavio in action during the UEFA Champions League qualification playoff round second leg soccer match between AS Roma and FC Porto at Stadio Olimpico in Rome, Italy, 23 August 2016. EPA/ANGELO CARCONI

Učešće u Ligi prvaka večeras je kroz play-off izborilo pet klubova, a među njima nije Roma našeg Edina Džeke.

Roma – Porto 0:3 (1:1)

Roma je poražena od Porta na svom Olimpicu rezultatom 0:3 i Rimljani ove godine u svom gradu neće gledati najelitnije evropsko takmičenje. Za goste su pogađali Monteiro, Layun i Corona.

Naš Džeko počeo je susret od prve minute, a u 59. minutu zamijenio ga je Iturbe.

Zanimljivo je da je Roma susret okončala sa devet igrača. U 39. minutu De Rossi je zbog opasnog starta dobio direktni crveni karton, a isto je napravio i Emerson u 50. minutu. Poljski sudija Marciniak nije mnogo dvojio kod odluka.

Viktoria Plzen – Ludogorets 2:2 (0:2)

Viktoria Plzen odigrala je 2:2 protiv Ludogoretsa i bugarski tim ide dalje zbog pobjede rezultatom 2:0 u prvoj utakmici. Duris je doveo Viktoriju u vodstvo u 7. minutu, a deset minuta kasnije poravnava Vura. Meteju u 63. minutu donosi vodstvo domaćima, a poravnava Cafu u sudijskoj nadoknadi.

Legia – Dundalk 1:1 (2:0)

Poljska Legija prošla je u Ligu prvaka odigravši 1:1 sa irskim Dundalkom. Poljacima je bila dovoljna prednost od dva gola iz prvog susreta. Gosti su poveli zahvaljujući golu Bensona iz 19. minuta, a izjednačio je Kucharczyk u 92. minutu.

Monaco – Villareal 1:0 (2:1)

Monaco je prošao u Ligu prvaka nakon što je na svom stadionu Loius II pobijedio španski Villareala minimalnim rezultatom. Fabinho je iz penala postigao jedini gol na utakmici u 90. minutu.

Timu iz francuske Ligue 1 i u prvom susretu upisao je pobjedu rezultatom 2:1.

Hapoel Be’er Sheva – Celtic 2:0 (2:5)

Do posljednjeg sudijskog zvižduka bilo je uzbudljivo na Toto Turner stadionu u izraelskoj Be’er Shevi, a gosti su uprkos pobjedi 2:0 protiv škotskog Celtica se moraju zadovoljiti samo Ligom Evrope.

Sahar u 21. i Hoban u 48. minuti pogađali su za Hapoel, ali je Celticu za prolaz bilo dovoljno 5:2 iz prvog susreta.