Učešće u Ligi prvaka večeras je kroz play-off izborilo pet klubova, a među njima nije Roma našeg Edina Džeke.

Roma – Porto 0:3 (1:1)

Roma je poražena od Porta na svom Olimpicu rezultatom 0:3 i Rimljani ove godine u svom gradu neće gledati najelitnije evropsko takmičenje. Za goste su pogađali Monteiro, Layun i Corona.

Naš Džeko počeo je susret od prve minute, a u 59. minutu zamijenio ga je Iturbe.

Zanimljivo je da je Roma susret okončala sa devet igrača. U 39. minutu De Rossi je zbog opasnog starta dobio direktni crveni karton, a isto je napravio i Emerson u 50. minutu. Poljski sudija Marciniak nije mnogo dvojio kod odluka.

Viktoria Plzen – Ludogorets 2:2 (0:2)

Viktoria Plzen odigrala je 2:2 protiv Ludogoretsa i bugarski tim ide dalje zbog pobjede rezultatom 2:0 u prvoj utakmici. Duris je doveo Viktoriju u vodstvo u 7. minutu, a deset minuta kasnije poravnava Vura. Meteju u 63. minutu donosi vodstvo domaćima, a poravnava Cafu u sudijskoj nadoknadi.

Legia – Dundalk 1:1 (2:0)

Poljska Legija prošla je u Ligu prvaka odigravši 1:1 sa irskim Dundalkom. Poljacima je bila dovoljna prednost od dva gola iz prvog susreta. Gosti su poveli zahvaljujući golu Bensona iz 19. minuta, a izjednačio je Kucharczyk u 92. minutu.

Monaco – Villareal 1:0 (2:1)

Monaco je prošao u Ligu prvaka nakon što je na svom stadionu Loius II pobijedio španski Villareala minimalnim rezultatom. Fabinho je iz penala postigao jedini gol na utakmici u 90. minutu.

Timu iz francuske Ligue 1 i u prvom susretu upisao je pobjedu rezultatom 2:1.

Hapoel Be’er Sheva – Celtic 2:0 (2:5)

Do posljednjeg sudijskog zvižduka bilo je uzbudljivo na Toto Turner stadionu u izraelskoj Be’er Shevi, a gosti su uprkos pobjedi 2:0 protiv škotskog Celtica se moraju zadovoljiti samo Ligom Evrope.

Sahar u 21. i Hoban u 48. minuti pogađali su za Hapoel, ali je Celticu za prolaz bilo dovoljno 5:2 iz prvog susreta.