Prošle sedmice ekipa Utah Jazza je nanijela težak poraz Portland Trail Blazersima, a ni sinoć se Jusuf Nurkić i društvo nisu puno bolje proveli protiv istog protivnika. Jazzeri su slavili ubjedljivi trijumf rezultatom 117:96.

Pitanje pobjednika ni u jednom trenutku nije bilo otvoreno, tek u prvoj četvrtini gosti iz Oregona bili su ravnopravan protivnika. Ostatak meča protekao je u vodstvu domaćih.

Nurkić je bio solidan. Za 26 minuta u igri bh. centar je zabilježio 7 poena, 10 skokova, 2 asistencije te po jednu blokadu i ukradenu loptu.

Kod Portlanda je najefikasniji bio Damian Lillard (20 poena), a Utah su do trijumfa predvodili Donovan Mitchell (19 poena) i Rudy Gobert (18 poena, 14 skokova).

U najiščekivanijem susretu večeri, Lakersi su razbili Warriorse, 127:101, ali je radost u redovima kalifornijskog tima pomutila činjenica da je sredinom treće četvrtine povredu prepona zadobio LeBron James. Nije se više vraćao u igru, ali američki mediji pišu da ozljeda vjerovatno ipak nije ozbiljna.

Sjajan meč odigrao je hrvatski centar Ivica Zubac, koji je ostvario double-double učinak protiv aktuelnih prvaka (18 poena, 11 skokova). Pored njega, najviše poena za Lakerse postigli su Kyle Kuzma (19) i LeBron James (17), a Andre Igoudala (23) i Kevin Durant (21) kod Warriorsa.