Arsenal je doživio novu blamažu, a nakon ispadanje od Bayerna u Ligi prvaka s ukupnih 10:2, topnici su danas poraženi na gostovanju kod WBA rezultatom 3:1. Još jedan loš meč odigrali su izabranici Arsenea Wengera, a WBA je poveo u 12. minuti, kada je Dowson iskoristio loše izlijetanje Petra Cecha. Tri minute kasnije Sanchez je izjednačio, a 1:1 je bio rezultat prvog dijela.
Rezervista Robson-Kanu pogodio je u 57. minuti za 2:1, da bi Dowson svojim drugim golom pogodio za konačnih 3:1.

Navijači Arsenala su željeli da budu u centru pažnje i fudbal je zbog aviona koji su “nosili” transparente, za i protiv Arsena Wengera, pomalo pao i u drugi plan. Prvo se pojavio transparent, na kojem je pisalo “Ne novi ugovor. Wengere odlazi”, a onda se pojavio transparent na kojem je pisalo: “U Arsena vjerujemo.”
Leicester je upisao treću uzastopnu pobjedu u Premiershipu, a aktuelni prvak ponovo je postigao tri gola. Nakon pobjeda protiv Liverpoola i Hulla sa po 3:1, lisice su danas bile bolje od West Hama u gostima, a ovaj put slavile su sa 3:2. Strijelci su bili Mahrez u 5, Huth u 7 i Vardy u 39. minuti, dok su za domaćina pogađali Lanzini u 20. i Ayew u 63. minuti.

Rezultati: WBA – Arsenal 3:1 (Dawson 12, 75, Robson-Kanu 55 – Sanchez 15), Crystal Palace – Watford 1:0 (Deeney 68ag), Everton – Hull 4:0 (Calvert-Lewin 9, Valencia 78, Lukaku 90+1, 90+4), Stoke – Chelsea 1:2 (Walters 38 pen – Willian 13, Cahill 87), Sunderland – Burnley 0:0, West Ham – Leicester 2:3 (Lanzini 21, Ayew 63 – Mahrez 5, Huth 7, Vardy 39), Bournemouth – Swansea (sinoć). Parovi, danas: Middlesbrough – Manchester United (13 sati), Tottenham – Southampton (15.15), Manchester City – Liverpool (17.30).