Vodeća momčad španske Primere, Barcelona, slavila je u Vigu protiv Celte u 29. kolu španske Primere.

Katalonci nisu bili raspoloženi kao rivali iz Madrida, koji su danas s 9:1 razbili Granadu, no svejedno su upisali 23. pobjedu i imaju i dalje četiri boda prednosti nad Realom.

Iako je bio upitan njegov nastup, Lionel Messei je večeras ipak igrao protiv Celte, ali nije se upisao u strijelce.

Celta je u 11. minuti imala šansu preko Larriveyja, ali je Bravo odbranio. Ubrzo prilika na drugoj strani, no Messijev udarac brani domaći golman, a onda Neymar odbijenu loptu šalje pored gola.

Pet minuta prije kraja je Orellana zatresao mrežu Barce, no gol mu je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Na isti je način poništen i gol Neymara u 49. minuti.

Konačno je Barca uspjela u 73. minuti postići gol. Xavi je ubacio iz slobodnog udarca, a stoper Jeremy Mathieu postigao svoj drugi gol u dresu Barce. Prvi je, podsjetimo, posigao u El Clasicu protiv Reala. U finišu utakmice je kod Celte isključen Orellana zbog nesportskog ponašanja.