Sarajevo je sa 0:2 poraženo u prvoj utakmici drugog pretkola Lige prvaka od poljskog Lecha.

Iako je Sarajevo dobro krenulo i već u osmoj minuti imalo veliku šansu preko Benke, gol su primili nakon jako loše rekacije odbrane u 40. minuti, a strijelac je bio Hamalainen.

U drugom poluvremenu domaći kreću ofanzivnije, preuzimaju inicijativu ali ponovo ne koriste solidne šanse, što se sveti u 62. minuti nakon još jedne jako loše reakcjie odbrane. Ovaj put, mrežu je tresao Thomalla.

Do kraja susreta Benko je ponovo bio u dobroj šansi, ali nije uspio poentirati.

Ovaj rezultat Sarajevo postavlja u jako tešku poziciju pred uzvrat protiv izuzetno jakog protivnika. Ipak, pogrešno bi se bilo predati, naročito uzimajući u obzir rezultate iz prošle sezone kada je koševska ekipa poražena od Haugesunda sa 0:1, ali i od Atromitosa 1:2. Oba puta, Sarajevo je u gostima izborilo prolazak dalje.

Kraj utakmice

90+’ – Četiri minute nadoknade.

90′ – Kao da su se domaći igrači umorili. Sada ponovo ofsajd.

84′ – Šut Bekića izblokiran, korner za Sarajevo, ali bez veće opasnosti po gol Burića.

83′ – Hebibović centrira, bez problema za Burića. Sve manje nade da Sarajevo može postići gol do kraja susreta, sa ovim rezultatom bit će jako teško u Poljskoj ostvariti rezultat.

82′ – Šansa za Sarajevo, ali bio je ofsajd. Burić je odbranio za svaki slučaj.

81′ – Jevtiću žuti karton odmah po ulasku u igru.

78′ – Pawlowski izlazi, u igru će Jevtić. Izmjena i u Sarajevu, izlazi Radovac, ulazi Rustemović.

73′ – Velkoski izlazi, Bekić će u igru.

71′ – Dobar pokušaj Sarajeva, ostaje 0:2.

68′ – Dobar pokušaj Puzigaće iz slobodnog udarca ide pored gola.

66′ – Izlazi Stojčev, ulazi Alispahić.

62′ – Sarajevu sada treba gol. I poraz od 1:2 nije katastrofalan. Prošle sezone Sarajevo je u gostima osiguravalo prolaz.

62′ – GOOL! Ponovo loša reakcija odbrane Sarajeva. Slobodan udarac skoro sa centra, lopta ide u šesnaesterac, a Thomalla je bio slobodan da poentira.

61′ – Benko šutira iz odlične pozicije pravo u Burića.

58′ – Formella će dobiti žuti karton.

55′ – Sarajevo pokazuje da želi postići gol. Duljević je sada pokušao.

46′ – Pokušaj Sarajeva sa oko 25 metara. Duljević će morati nakratko izaći iz igre zbog povrede.

Kraj prvog poluvremena

45′ – Dvije minute produžetka.

41′ – Žuti karton za Duljevića. Nepotreban start na sredini terena.

40′ – Centaršut Tralke je putovao zaista dugo do finskog internacionalca. Jako loša intervencija odbrane Sarajeva. Šteta.

40′ – GOOL! Loša intervencija odbrane Sarajeva, Hamalainen je ostao sam u šesnaestercu i bez problema poentirao.

38′ – Problemi za Lech, druga izmjena zbog povrede. Izlazi Kownacki, u igru će Formella.

38′ – Dobra prilika za goste, ali sviran je ofsajd.

34′ – Odmah potom korner za Lech na drugoj strani i sreća za Sarajevo. Oštraković je izletio u prazno, ali lopta ide pored gola.

33′ – Lopta se odbila od jednog igrača gostiju, korner za Sarajevo.

32′ – ŠANSA ZA SARAJEVO! Velkoski je bio sam sa Burićem, ali je loše šutirao. Imao je na drugoj strani i Benku.

30′ – Prečka! Velika sreća za Sarajevo. Nakon ubačene lopte iz slobodnog udarca, lopta je došla do jednog igrača Lecha koji je pogodio prečku.

29′ – Barbariću žuti karton.

25′ – Benko je pokušao glavom nakon ubačaja iz slobodnog udarca. Lopta ide pored gola.

22′ – Igra se na sredini terena. Bez veće opasnosti nakon kornera Lecha.

16′ – Sarajevo nije uspjelo napraviti priliku iz prvog kornera.

13′ – Sarajevo sada ima inicijativu, ali osim šanse Benke bez veće opasnosti po gol protivnika.

8′ – Kakva šansa za Benku! Odlično ga je uposlio Velkoski, a napadač Sarajeva je bio blizu.

8′ – Izmjena u redovima Lecha, Dariusz izlazi umjesto povrijeđenog Karola.

5′ – Gosti imaju posjed lopte u prvim minutama, ali bez ozbiljnijih šansi.

1′ – Susret je počeo.