U okviru 5. kola grupne faze Lige prvaka večeras su u Istanbulu snage odmjerili Bešiktaš i Benfica. Utakmica je završena rezultatom 3:3.

Gosti iz Lisabona prvu ozbiljniju šansu imali su već u 3. minuti susreta kada je Eliseu pogodio lijevu stativu pucajući sa nekih 16-17 metara. U sljedećoj minuti i domaći su postigli gol, preko Vincenta Aboubakara, ili su barem tako mislili, jer je njegov pogodak poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Goncalo Guedes je portugalski tim doveo u vodstvo nevjerovatnom solo akcijom iz 10. minute, prošavši pored nekoliko odbrambenih fudbalera u šesnaestercu turskog tima. Gosti su postigli i drugi gol preko Nelsona Semeda u 25. minuti. Fudbaler je sjajno opucao, lopta se odbila od prečku, a zatim završila u mreži Fabrija.

Fudbaleri Benfice su imali odličnu šansu u 31. minuti kada je Mitroglou šutirao glavom, ali je njegov udarac zaustavila prečka, a na odbijenu loptu natrčao je Eduardo Salvio koji je pogodio stativu. Međutim, Ljubomir Fejsa se ovaj put odlično snašao nakon odbijanaca, i lijepu pospremio loptu u protivnički gol za vodstvo Benfice od 3:0.

Međutim, fudbaleri Bešiktaša su u 59. minuti smanjili na 3:1 pogotkom Cenka Tosuna, a na asistenciju Andreasa Becka. Ricardo Quaresma je drugi gol za domaće postigao u 83. minuti i to iz penala. Prethodno je Victor Nilsson – Lindelof igrao rukom u šesnaestercu, a sudac je to dobro uočio te pokazao na najstrožiju kaznu.

Aktuelni prvaci Turske su preko Vincenta Aboubakra izjednačili u 90. minuti utakmice nakon što je isti progurao loptu pokraj protivničkog golmana.