Najzvučniji duel svakako je bio sudar Lyona i Juventusa na Stade de Lyonu. Iako je Lyon čitav meč bio opasniji, Juventus je golom Cuadrada iz 76. minute odnio tri boda. Bh. reprezentativac Miralem Pjanić protiv svog bivšeg kluba igrao je cijeli meč.

Francuzi su u 35. mnuti promašili penal, kada je Buffon zaustavio Lacazettea, a upravo je golman Juventusa i najzaslužniji što se Stara dama iz Lyona vraća punog plijena.

Gosti su od 54. minute igrali sa 10 igrača, jer je Lamina zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Grupa E

CSKA – Monaco 1:1

Moskovljani su poveli golom Traoera u 34. minuti, a bod Monacu donio je Silva tri minute prije kraja meča.

Bayer Leverkusen – Tottenham 0:0

Okršaj u Njemačkoj završen je najnepopularinijim rezultatom.

Poredak: Monaco 5, Tottenham 4, Leverkusen 3, CSKA 2

Grupa F

Sporting – Borussia Dortmund 1:2.

Gosti su poveli preko Aubameyanga u 9. minuti, a na 2:0 povisio je Weigl u 43. minuti. Utješni gol za tim iz Lisabona dao je Cesar u 67. minuti

Real Madrid – Legia 5:1

Golijadu na Santigao Bernabeu najavio je Bale golom u 16. minuti. Prednost Kraljeva udvostručio je Jodlowiec autogolom u 20. minuti. Poljaci su smanjili zaostata dvije minute kasnije preko Radovića, koji je pogodio iz penala. Dva gola prednosti Realu vratio je Asensio u 37., a na 4:1 povisio se Vasquez u 68. minuti. Konačnih 5:1 postavio je Morata šest minuta prije kraja meča.

Poredak: Borussija Dortmund 7, Real Madrid 7, Sporting 3, Legia 0

Grupa G

Leicester – Kopenhagen 1:0

Pobjedonosni gol za Lisice dao je Mahrez u 40. minuti.

Club Brugge – Porto 1:2.

Belgijanci su došli do prednosti u 12. minuti preko Vossena, a na 1:1 poravnao je Layun u 68. minuti. Pobjedu Portu donio je Silva golom iz penala u trećem minuti sudijske nadoknade.

Poredak: Leicester 9, Kopenhagen 4, Porto 4, Club Brugge 0