Deset susreta odigrano je protekle noći u najjačoj košarkaškoj ligi na svijetu. Brooklyn Netsi poraženi su na domaćem parketu od Oklahoma City Thundera. Pobjednika ovog meča odlučio je jedan posjed lopte, a gosti su na kraju slavili sa 114:112. Bio je to 18. ovosezonski poraz Mrežica za koje protekle noći minutažu nije upisao košarkaški reprezentativac Bosne i Hercegovine Džanan Musa. Sedmi vezani poraz za Brooklyn trenutno predstavlja najlošiji niz jedne franšize.

Vrijedi istaći da je sjajnu partiju odigrao Paul George koji je upisao double-double ubacivši 47 poena uz 15 skokva.

Od ostalih susreta svakako vrijedi izdvojiti duel LA Lakersa i San Antonio Spursa u kojem su domaći trijumfovali rezultatom 121:113. Jezeraše je do pobjede predvodio LeBron James sa 42 poena, od čega je čak 20 ubacio u odlučujućoj četvrtini u kojoj je napravio pravi dar-mar u odbrani Mamuza.

Okršaj dvojice Nikola, Vučevića i Jokića, pripao je ekipi srbijanskog centra, ali tek nakon produžetaka. Njegov Denver upisao je gostujuću pobjedu nad Orlandom rezultatom 124:118.