Mlada fudbalska reprezentacija BiH je u okviru kvalifikacija za EP u Astani remizirala sa domaćinom Kazahstanom rezultatom 0:0.

U prvih 45. minuta malobrojni gledaoci na Astana Areni nisu vidjeli dopadljivu igru. Kazahstanci su zaprijetili u nekoliko navrata preko Fedina i Vomenka, ali sjajan na golu naše reprezentacije je bio golman Pirić.

Naša reprezentacija je dobru priliku imala u 15. minuti, ali udarac Ćerimagića odlazi pored gola Kazahstanaca.

Pred kraj prvog dijela zaoštrila se igra na terenu pa je glavni arbitar u kraktkom razmaku pokazao tri žuta kartona jedan za Kazahstance i dva za našu selekciju i na odmor se otišlo sa nepopualrnih 0:0.

U nastavku meča prvu priliku je imala naša selekcija preko Miloševića, ali golman domaćih brani njegov pokušaj. Nakon pokušaja Miloševića igra se odvijala na sredini terena sve do 63. minute, kada je priliku za Zmajiće imao kapiten Hodžić, ali promjene rezultata nije bilo. U zadnjih 20 minuta meča igra se dosta zaoštrila, a u selekciji BiH žute kartone su dobili Gojak i Saničanin dok je kod domaćina požutio Vetrov.

U 82. minuti Kazahstanci ostaju sa deset igrača, nakon isključenja Makayeva, koji je na terenu proveo svega pet minuta. Pet minuta nakon crvenog kartona, Hodžić je imao dobru priliku, ali golman Pavlov zaustavlja njegov udarac.

Do kraja duela izabranici selektora Nestorovića nisu uspjeli iskoristiti brojčanu prednost na terenu i utakmica je okončana rezultatom 0:0. Za našu selekciju ovoj je bio drugi bod u ovim kvalifikacijama nakon remija u prošlom kolu sa Engleskom također rezultatom 0:0.