Bilo je to jako bijedo izdanje fudbalskih A reprezentativaca Bosne i Hercegovine koji su danas poraženi u Tampereu od Finske sa 0:2 i tako se se udaljili od prve dvije pozicije koje vode na EURO. Igrač odluke bio je najbolji finski napadač Timo Puuki, koji je znalački iskoristio početničke greške naših igrača.

Na drugoj strani, u redovima nešeg raštimanog tima, nije bilo raspoloženih pojedinaca za igru.

Prvo poluvrijeme nije nam ponudilo gotovo ništa. Igralo se većinom na sredini terena, bez ozbiljnijih prilika na obje strane.

Do odlaska na odmor vrijedno je izdvojiti samo loš šut Duljevića u 27. minuti, koji je sličnu priliku upropastio i u drugom polivremenu.

Zmajevi u prvih 45 minutaa nisu uspjeli uputiti nitii jedan šut u okvir gola domaće ekipe!

Duljević je početkom drugog poluvremena promašio još jednu veliku šansu. Višća je odigrao povratnu loptu na desetak metara, Duljević je gađao donji desni ugao gol Finske, ali nije bio precizan.

Pet minuta kasnije Finci su poveli. Pukki je uzeo loptu na centru igrališta, prošetao se kroz odbranu Zmajeva, prevario Šunjića i na kraju matirao Šehića.

Finci su 12 minuta kasnije postigli i drugi pogodak. Iskoristili su priliku koju su im servitle igrači nešg tima izgubivši loptu u napadu. Uslijedila je brza kontra nakon koje je sjajni Pukki postigao svoj drugi pogodak za konačni rezutat 2;0.

Do kraja utakmice izabranici Reberta Prosinečkog malo su se trgli no redovi su ostali nepovezani pa su izostle izglednije prilike.

Nkon ove povjede, Finska je druga na tabeli a šest osvojenih bodova iz tri utakmice. BiH je pala na četvrtu poziciju s četiri boda iz tri odigrana meča. Inače, Zmajeve već u utorak očekuje utakmica četvrtog kola kvalifikacija protiv selekcije Italije u Torinu.