Fudbaleri Juventusa u prvom susretu polufinala italijanskog Kupa poraženi su na domaćem terenu od Fiorentine.Tim iz Firence na kraju susreta slavio je sa 2:1, a najzaslužniji za pobjedu bio je fantastični Salah koji je Fiorentinu doveo u vodstvo već u 11. minuti susreta. Brzonogi Egipćanin napravio je dar-mar odbrani Juventusa, pored koje je doslovno prošao bez ikakvih problema i potom preciznim udarcem pogodio za 1:0.

Ipak, odgovor Juventusa stigao je u 24. minuti. Llorente je pratio dobar centaršut koji je uputio Pepe, a zatim glavom matirao gostujućeg golmana za izjednačenje.

Salah se u 56. minuti upisao još jednom upisati u listu strijelaca, a ovaj put njegov pogodak bio je dovoljan Fiorentini da dođe do pobjede. Nakon pogreške odbrane Juventusa, Salah je pokupio loptu i matirao Storarija za konačnih 2:1.

Do kraja susreta Juventus je svim silama pokušavao doći do izjednačenja, ali raspoloženi golman Neto u svim akcijama izlazio je kao pobjednik i rezultat je ostao nepromijenjen.