Večeras su odigrani revanš susreti osmine finala Evropske lige, a plasman u četvrtfinale izborili su Liverpool, Sevilla, Shkatar, B. Dortmund, Sparta, Braga, Villarreal, te Athletic Bilbao.

Nogometaši Liverpoola izborili su plasman u četvrtfinale Evropske lige nakon što su u revanšu osmine finala na Old Traffordu odigrali 1:1 protiv Manchester Uniteda i tako odbranili 2:0 pobjedu iz prve utakmice.

Martial je u 32. minuti Unitedu donio vodstvo i nadu da mogu napraviti iznenađenje, no Coutinho je u 45. minutu pogađa za izjednačenje, te za prolazak Redsa u osam najboljih.

Dalje je prošla i Borussia iz Dortmunda koja je i u revanšu savladala Tottenham. Ovaj put bilo je 2:1 na White Hart Laneu, dok su u prvom susretu milioneri slavili sa 3:0.

Lazio, čije boje brani i naš Senad Lulić, pred domaćim navijačima nije uspio osigurati plasman u četvrtfinale. Sparta je slavila sa ubjedljivih 0:3, a rano vodstvo osigurao im je Dokal u 10. minuti. Samo dvije minute kasnije Krejci je povisio na 2:0, dok je Julis u 44. minuti pogodio za konačnih 3:0.

Lulić odigrao je cijelu utakmicu za Lazijale te je dobio žuti karton.

Rezultati: Lazio – Sparta 0:3 (Dockal 10, Krejci 12, Julis 44), Leverkusen – Villarreal 0:0, Valencia – Ath. Bilbao 2:1 (Mina 13, Aderlan 37 – Aduriz 76), Anderlecht – Shakhtar 0:1 (Alves da Silva 90+3), Braga – Fenerbahce 4:1 (Hassan 11, Josue 69pen, Stojiljković 74, Silva 83 – Potuk 45+3), Man. United – Liverpool 1:1 (Martial 32 – Coutinho 45, Sevilla – Basel 3:0 (Rami 35, Gameiro 44, 45), Tottenham – Dortmund 1:2 (Son Heung-Min – Aubameyang 24, 71).