Edin Džeko pogodio je za 1:0 protiv Belgije u Briselu. Igrao se 15. minut kada je Mensur Mujdža sjajno pronašao Dijamanta na vrhu kaznenog prostora, a ovaj je sjajnim udarcem glavom zabio za 0:1.

Treba reći da su Zmajevi i do pogotka igrali sjajno i nisu ”se prepali” strašne Belgije.

Pogledajte pogodak Džeke za 0:1. Sjajno!

Radost je trajala kratko: Fellaini donio izjednačenje Belgiji

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras u Bruxellesu igra utakmicu sedmog kola kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo. Nakon nešto manje od pola sata igre rezultat je 1:1.

Iz prve prilike na susretu naša reprezentacija dolazi do vodstva. Igrao se 15. minut susreta kada je Mensur Mujdža centrirao. Loptu je glavom udario Edin Džeko, uhvatio Courtoisa na pogrešnoj nozi i donio veliku radost navijačima našeg tima.

Belgija je izjednačila u 23. minuti susreta. Nakon kornera najviši u šesnaestercu bio je fudbaler Manchester Uniteda, Marouane Fellaini. Pobjegao je veznjak Belgijanaca Ognjenu Vranješu i matirao nemoćnog Begovića.