Dobra utakmica na White Hart Laneu: Tottenham i Manchester United odigrali bez golova

U prvom susretu 19. kola engelskog Premiershipa Tottenham i Manchester United su remizirali 0:0.

Iako nije bilo golova, gledaoci na White Hart laneu su gledali dosta kvalitetan meč. Crveni đavoli su u prvom dijelu bili mnogo bolji rival i propustili su svoje šanse da stignu do vodstva. Falcao i Van Persie su bili i stopostotnim šansama koje je zaistavio Lloris, dok je Mata iz slobodnog udarca pogodio stativu, ali promjene rezultata nije bilo.

Sa druge strane Pijetlovi su se uglavnom orijentisali na kontra napade kojih danas nije bilo previše, pa samim tim i nisu previše prijetili De Gei. U nastavku Manchester nije bio toliko opasan, ali u 68. minuti Mati se ukazala iznenadna prilika nakon ubačaja Rafaela, ali je Španac da desetak metara šutirao visoko preko gola.

Tottenham je bio bolji rival u drugom dijelu, ali Townsend, Chadli i Eriksen iz  dobrih situacija nisu uspjeli savladati De Geu. U 82. minuti Davies se našao u stopostotnoj šansi, ali je šutirao preko gola i do kraja je ostalo 0:0. Manchester United je ostao treći sa 36 bodova, dok je Tottenham šesti sa četiri boda manje.