34.8 C
Bosanska Krupa
Petak, 30 Jula, 2021

Crvena zvezda se plasirala u grupnu fazu Lige prvaka, među elitom i Benfica i PSV

Međutim, nije se tako činilo do 65. minute večerašnjeg susreta budući da je Salzburg imao čak dva gola prednosti.

- Oglas-

Prvo je za domaće pogodio Dabbur nekoliko minuta prije odlaska na odmor na asistenciju Ulmera pa je 1:0 bio rezultat prvog poluvremena.

Već u trećoj minuti nastavka Dabbur je udvostručio prednost golom iz penala i mnogi su već tada vidjeli austrijsku ekipu u grupnoj fazi Lige prvaka.

Međutim, za samo dvije minute Zvezda je postigla dva gotovo identična gola dovoljna za prolaz dalje. Oba puta strijelac je bio Ben i oba puta je asistirao Degenek.

Do kraja meča uprkos velikim napadima domaćih nije bilo promjena pa je moglo početi slavlje na desetine hiljada navijača Zvezde, koji su pristigli u Salzburg.

Povremeni bh. reprezentativac Smail Prevljak igrao je posljednjih sedam minuta za domaću ekipu.

U grupnoj fazi Lige prvaka ove sezone igrat će i Benfica i PSV koji su večeras izbacili PAOK, odnosno BATE.

Benfica je večeras u Grčkoj slavila rezultatom 4:1, a prije sedam dana u Portugalu je bilo 1:1. Domaći su došli u vodstvo golom Prijovića, ali pobjedu gostima donijeli su Jardel, Pizzi i dva puta Salvio.

PSV je potvrdio pobjedu 3:2 iz prve utakmice odigrane u Bjelorusiji i večeras je u Holandiji slavio sa sigurnih 3:0. Golove su postigli Bergwijn, De Jong i Lozano.