Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u finale Copa Americe, nakon što je u polufinalu savladala Paragvaj rezultatom 6:1. Čak pet igrača postizalo je golove za “Gaučose” u ovom duelu, iako se Lionel Messi nije uspio upisati u strijelce. Međutim, namjestio je čak tri gola saigračima.

Argentina je povela u 15. preko Markosa Roha. Na 2:0 povisio je Pastore u 27. minuti. Barios je u finišu prvog poluvremena smanjio na 2:1. Di Maria je startu drugog dijela meča za samo šest minuta postigao dva gola. U posljednjih 10 minuta utakmice Argentinci su još dva puta zatresli mrežu rivala preko Aguera i Higuaina.

Argentina će u finalu igrati protiv Čilea, koji je dan ranije savladao Peru sa 2:1. Za Argentinu je ovo treće finale na posljednja četiri šampionata. “Gaučosi” su u prilici da osvoje prvu Copa Americu poslije 1993. godine.