Manchester City je remizirao sa Burnleyem 2:2 na Etihadu, u okviru 19. kola engleskog Premiershipa. City je prokockao vodstvo od 2:0, te na kraju se morao zadovoljiti samo bodom.

Građane su u vodstvo doveli Silva i Fernandinho pogotcima u 23. i 33. minuti susrete. Burnley se u igru vraća početkom drugog poluvremena kada Boyd pogotkom u 47. minuti smanjuje na 2:1. Za izjednačenje na Etihadu pobrinuo se Narnes pogotkom u 81. minuti susretal.

Stoke našeg Asmira Begovića je slavio u današnjem susretu protiv WBA rezultatom 2:0. Slavlje Stokeu je donio Diouf pogotcima u 51. i 66. minuti.

Asmir Begović je odigrao svih 90. minuta i sačuvao nedirnutom mrežu Stokea.

Arsenal je upisao tri boda na gostovanju kod West Hama pobjedom od 2:1. Arsenal je pogotcima Cazorle i Welbecka u 41. i 44. minuti došao u vodstvo od 2:0, a sa tim rezultatom se i otišlo na odmor. U drugom poluvremenu West Ham je uspio smanjiti rezultat preko Kouyate u 54. minuti ali do izjednačenja nisu uspjeli doći.