U 25. kolu engleske Premier lige Chelsea je na Stamford Bridgeu savladao Huddersfield sa 5:0.

Meč je obilježio dvojac Gonzalo Higuain – Eden Hazard, koji je postigao po dva gola.

Već u 16. minuti Higuain je postigao svoj prvijenac u plavom dresu nakon što je N’Golo Kante sjajno proigrao Argentinca, koji je pokazao kakav je egzekutor. Hazard je u finišu prvog dijela iz penala povisio na 2:0, a isti tandem je posao završio u nastavku.

Prvo je Hazard u 66. minuti postigao drugi gol, a samo tri minute kasnije Higuain je prekrasnim posvisio na 4:0. Zanimljivo, Pipita je tek drugi igrač u historiji Chelseja, nakon Maria Stanića, koji je na debiju na Stamford Bridgeu postigao dva gola za Plavce.

Konačnih 5:0 postavio je David Luiz tri minute prije kraja utakmice.

Do pobjeda su stigli i Crystal Palace u duelu sa Fulhamom (2:0), dok je Wolverhampton kao gost nadigrao Everton rezultatom 1:3.