Pobjedom nad Ingolstadtom od 2:1, nogometaši Herthe polako, ali sigurno grabe ka Ligi prvaka. Berlinski tim je trenutno treći na tabeli sa četiri boda prednosti u odnosu na Schalke, koji je još u petak savladao Borussiju M’gladbach sa 2:1.

Trijumf Bayerna

Bio je to ujedno i duel četvrte i pete ekipe na tabeli, a riješio ga je Goretzka, pogotkom u 83. minuti susreta.

No, vratimo se Herthi, koja je protiv Ingolstadta odigrala stidljivo prvo poluvrijeme, da bi u nastavku golovima Haraguchija (54) i Kalou (69) povela sa 2:0. Konačan rezultat postavio je Hinterseer u 75, minuti susreta.

Naš našadač Vedad Ibišević u ovom kolu nije uspio pogoditi, niti asistirati, a na terenu je proveo 85. minuta, kada ga je zamijenio Hegeler.

27. kolo donijelo je duel HSV-a i i Hoffenheima, koji se grčevito bori za opstanak i ide mu sve bolje. Emir Spahić je počeo meč u dresu Hamburgera, a Ermin Bičakčić je predvodio odbranu gostiju iz Sinsheima, koji su se na kraju radovali pobjedi od 3:1.

Za razliku od prošlog kola, kada su se Kramarić i Volland posvađali oko toga ko će izvesti penal (Volland puca i promašio), jučer je hrvatski internacionalac u 20. minuti namjestio loptu na penaltik i pogodio. Tri minute poslije, pogodio je i Volland, a HSV je smanjio preko Hunta, također sa penala.

Ipak, potvrdu pobjede Hoffenheima i lagani iskorak ka sigurnoj zoni u 67. minuti donosi Vargas.

Bayern je golom Lewandowskog iz 10. minute savladao Koln na gostovanju sa 1:0, a Wolfsburg je golom Schurrlea u 93. minuti spasio bod kod kuće protiv Darmstadta, za kojeg je Mario Vrančić počeo susret i na terenu proveo 81. minuti.

Izašao Vrančić, pali golovi

Njegovim izlaskom počeli su padati i golovi, pa je tako Wagner doveo goste u vodstvo od 1:0 u 82. minuti, a poravnao je već pomenuti Schurrle.

Werder je osvojio tek bod u duelu protiv Mainza, koji se bori za izlazak u Evropu. Timu iz Bremena bodovi su itekako potrebni, s obzirom na to da je na dnu itekakva gužva, jer od 13. do 17. mjesta razlika je samo četiri boda, pa je pobjeda bila i imperativ, ali do nje ipak nisu uspjeli doći.