Augsburg i Hoffenheim pružili su dopadljivu igru na stadionu SGL Areni u Augsburgu, a na kraju više razloga za zadovoljstvo imao je Hoffenheim, slavivši pobjedu sa 3:1. Bh. reprezentativac u dresu Hoffenheima Ermin Bičakčić odlično je odigrao svih 90 minuta.

Gostujući tim je poveo u desetoj minuti golom Vollanda udarcem sa ivice šesnaesterca. Augsburg je potom zaigrao ofanzivnije, što mu se isplatilo u 38. minuti, kada je Koo Ja-Cheol uspio izjednačiti na 1:1. Volland se ponovo upisao u strijelce golom iz penala u 68. minuti, povrativši prednost Hoffenheimu, a pobjedu gostiju  golom u 73. minuti ovjerio je Schmid kojem je asistirao Volland.

Werder je priredio hladan tuš svojim navijačima, izgubivši na Weserstadionu od Bayera sa 0:3. Bundesligaš iz Leverkusena poveo je golom Mehmedia u 31. minuti nakon što se izvrsnim driblinzima probio kroz odbranu domaćih, šutirao sa ivice kaznenog prostora i lopta je završila u mreži. Brandt je u 58. minuti duplirao vodstvo gostiju, da bi samo sedam minuta kasnije apotekari zahvaljujući golu Kampla došli do uvjerljivog trijumfa od 3:0.

Wolfsburg i Hannover su remizirali sa 1:1. Radost vukovima donio je u 40. minuti Dost, koji je preciznim udarcem glavom  poslao loptu u desnu stranu gola. Golman Zieler bio je nemoćan. Na 1:1 izjednačio je  Kiyotake u 57. mnuti.

Stuttgart je katastrofalno otvorio meč protiv Borussije Moenchengladbach, koja je lako stigla do vodstva od 2:0 pogocima Xhake u 17. i autogolom Gentnera u 20. minuti. Švabe su smanjile prednost gostiju u 40. minuti kada je Ginczek zatresao mrežu gostiju udarcem sa bijele tačke. U finišu meča Raffael je pogodio za  veliku pobjedu gostiju od 3:1.  Bh. reprezentativac Toni Šunjić odigrao je svih 90 minuta za švabe.

Bayern je na otvaranju ulagao dosta napora protiv Mainza. Bavarci su na kraju uspjeli slomiti otpor domaćih i upisati pobjedu od 3:0. Prednost je njemačkom gigantu donio Lewandowski koji je u 50. minuti snažno pucao glavom i zabio. Poljski internacionalac je bio strijelac i drugog gola u 63. minuti da bi pet minuta kasnije konačan rezultat postavio Coman za slavlje Bavaraca od 3:0. Müller je, inače, imao sjajnu priliku da u 21. minuti donese prednost Bayernu, ali nije uspio iskoristiti penal, šutiravši visoko preko gola.