4.1 C
Bosanska Krupa
Utorak, 26 Oktobra, 2021

Bronza putuje u Belgiju: Najveći uspjeh u historiji Crvenih đavola

Fudbalska reprezentacija Belgije porazila je Englesku s 2:0 u susretu za treće mjesto na Svjetskom prevnstvo i tako ostvari najbolji rezultat na mundijalima u svojoj historiji.

Utakmica nije kako treba ni počela, a Belgijanci su stigli do vodstva. Već u četvrtoj minuti prednost ekipi Roberta Martineza donio je Thomas Meunier.

Englezi, čiji je selektor mnoge iznenadio sa sastavom koji je poslao na teren, u nastavku su pokušavali doći do igre kojom bi stigli do izjednačenja, ali teško su dolazili u prave prilike.

Uglavnom su Belgijanci kontrolisali posjed lopte i pokušavali ugroziti gol Pickforda.

U drugom poluvremenu Gareth Southgate pokušao je osvježiti ekipu i promijeniti ritam. Uspio je Gordi Albion napraviti i nekoliko ozbiljniji prilika, a posebno vrijedi izdvojiti onu Erica Deiera iz 69. minute. No, pogodak fudbalera Tottenhama sjajnim klizećim startom spriječio je njegov timski kolega Toby Alderweireld.

Pobjedu Belgijanaca golom za konačnih 2:0 potvrdio je Eden Hazard nakon asistencije Kevina De Bruynea.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!