Fenomenalno prvo poluvrijeme odigrali su izabranici Zdenka Grbavca. Potpuno su kontrolisali meč, a zahvaljujući odličnoj odbrani i sjajnom golmanu Anteu Grbavcu bh. kadeti primili su samo pet golova. Nakon 30 minuta rezultat je glasio 14:5 u korist naše reprezentacije.

Ista slika na terenu viđena je i u drugom poluvremenu. Gruzijci su danas bili preslab protivnik za zmajiće, koji su bili odlično raspoloženi. Svih 12 igrača koje je selektor Grbavac odveo u Gruziju dobilo je priliku za igru, a u pojedinim momentima naša prednost iznosila je nevjerovatnih 19 golova razlike, na kraju je završilo 13 (32:19).

Adin Karanović i Adnan Sivić postigli su po šest golova, a Stjepan Jozinović i Filip Zelić dodali su po četiri. Golman Ante Grbavac upisao je 13 odbrana.