Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine vratila se na pobjednički kolosijek.

Nakon što su izabranici selektora Duška Vujoševića nanizali četiri pobjede, serija je prekinuta porazom od Makedonije na turniru u Skoplju.

Ipak, to nije poremetilo Zmajeve, koji su večeras u Skenderiji u sklopu priprema za pretkvalifikacije za Svjetsko prvenstvo savladali Austriju rezultatom 70:52.

Poslije prvih 20 minuta, rezultat je bio 35:30 da bi Zmajevi u nastavku dodali gas, preuzeli konce igre u svoje ruke i na kraju ostvarili uvjerljiv trijumf.

Ovo je bila posljednja pripremna utakmica pred start pretkvalifikacija koje počinju 2. augusta gostujućom utakmicom sa reprezentacijom Švedske (u grupi su još Armenija i Slovačka).

Večeras je za Zmajeve zaigrao i Džanan Musa, koji se oporavio od povrede, nakon što je u susretu protiv Bjelorusije slomio nos, a zbog toga je propustio turnir u Makedoniji. Naš dragulj bio je najefikasniji igrač utakmice sa 17 poena.