Završene su još četiri utakmice 12. kola BHT Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U jednom od derbija kola aktuelni prvak Zrinjski i Radnik podijelili su bodove u Bijeljini. Za vodstvo Plemića pogodio je Bilbija u 2. minuti, a konačnih 1:1 postavio je Martinović u 90. minuti.

Seriju bez tri pobjede prekinuo je Široki Brijeg. Širokobriježani su slavili u na gostovanju kod Viteza, na čijoj klupi je debitovao Slaven Musa rezultatom 1:0. Gol vrijedan tri boda dao je Wagner u 21. minuti. Brazilski fudbaler je u 38. minuti dobio crveni karton. Široki Brijeg, iako je veliki dio meča igrao sa 10 igrača, uspio je sačuvati pobjedu.

Domaći poraz u drugoj utakmici na klupi Mladosti doživio je Husref Musemić. Tri boda iz Doboja kod Kaknja odnijela je Krupa. Pobjedu gostima donio je iskusni napadač Saša Kajkut u 59. minuti.

Blizu prve pobjede na domaćem terenu bio je Metalleghe. . Tim Nermina Bašića vodio je protiv Čelika sve do sudijske nadoknade, ali su Zeničani golom Smrike uspjeli doći do boda. Za Mladost je pogodio Kovač.

U prvom meču 12. kola Olimpic i Sloboda su podijelili bodove odigravši meč rezultatom 3:3.

Posljednji duel 12. kola sutra igraju Sarajevo i Željezničar.