Bayern je slavio s 2:0 u gostima kod Werdera, ali dosta teže od očekivanog. Domaći su se dobro branili jako dugo, a onda su kapitulirali u 72. minuti. Lewandowski je fenomenalno iskoritio ubačaj Comana i petom zatresao mrežu domaćih. Poljak je samo tri minute kasnije postigao još jedan gol i ‘zapečatio’ sudbinu Werdera.

Augsburg je poveo protiv Gladbacha u 30. sekundi utakmice preko Finnbogasona, no svejedno nije uspio slaviti. Borussia je poravnala u sedmoj minuti preko Zakarije, a zatim i povela preko Wendta u 30. minuti. Domaći su ipak uspjeli doći do boda pogotkom Cordove u 89. minuti za konačnih 2:2.

Wolfsburg je slavio u gostima kod Frankfurta rezultatom 1:0, a gol odluke postigao je Didavi u 22. minuti.

Stuttgart je upisao prvu pobjedu od povratka u Bundesligu, a jedini gol protiv Mainza za pobjedu postigao je Badstuber u 53. minuti. Vrijedi istaći da Terodde nije iskoristio jedanaestera cu 80. minuti te da je kod gostiju nastup upisao Kenan Kodro.

Leverkusen i Hoffenheim su remizirali rezultatom 2:2. Wendell je doveo domaće u vodstvo u 32. minuti iz jedanaesterca kojeg je skrivio bh. reprezentativac Ermin Bičakčić, a gosti su poravnali preko Kramarića početkom drugog dijela. Ipak, već u 49. minuti bilo je 2:1 kada je Bellarabi zatresao mrežu gostiju. Konačnih 2:2 postavio je Uth u 70. minuti.