epa04941199 FC Barcelona's striker Munir El Haddadi (front) vies for the ball with UD Levante's Algeriab Nabil Ghilas (C) during the Spanish Liga Primera Division soccer match between FC Barcelona and UD Levante at Camp Nou stadium, in Barcelona, northeastern Spain, 20 September 2015. EPA/Toni Albir

Barcelona je bila poprilično neefikasna u prva tri kola iako je u sva tri ostvarivala pobjede, ali danas su Kataonci uspjeli da se raspucaju, te da postignu tri gola Levanteu (4:1). Levante se dobro držao na Nou Campu u prvih 45 minuta. Domaći su napadali, imali nekoliko šansi, ali su mreže mirovale. U nastavku golijada.

Barca je pretko Bartre (asistencija Messija) povela u 50. minuti, a samo šest minuta kasnije Neymar je precizan za 2:0. Barca je preko Messija u 61. minuti, koji je bio precizan s bijele tačke, riješila pitanje pobjednika, mada su gosti iz Valencije preko rezerviste Casadesusa u 66. ublažili poraz. Dodajmo još da je Messi u 76. minuti promašio penal.

Ipak, iskupio se u 90. minuti, pogodivši za konačnih 4:1. Barca nakon četiri kola ima maksimalan učinak od četiri pobjede i 12 bodova na kontu, a slijede Real Madrid, Villarreal i Celta sa po 10 bodova. Levante je na začelju sa Sevillom, Malagom, Las Palmasom, Real Sociedadom…

Svi imaju po dva boda. Rayo Vallecano slavio je s minimalnih 1:0 u Las Palmasu, a konačan rezultat postavio je Guerra u 42. minuti. Nešto ranije Villarreal je s 3:1 pobijedio ekipu Athletica.

Primera, 4. kolo:

Barcelona – Levante 4:1 (Bartra 50, Neymar 56, Messi 61 – penal, 90/ Casadesus 66)