Noć sa petka na subotu donijela je po običaju veliki broj utakmica u NBA ligi. Ovoga puta ih je odigrano dvanaest, a uzbuđenja nije nedostajalo.Najatraktivniji duel bio je onaj u kojem su se sastali Atlanta i Cleveland. Slavio je domaći tim rezultatom 106:97, i tako još jednom uoči playoffa istakao kandidaturu za velike stvari. Atlanta je od starta zaigrala mnogo bolje i nakon prve četvrtine vodila već sa sedamnaest poena razlike. Gosti su se u nastavku malo konsolidovali, ali za više od časnog poraza nije bio snage.

Atlantu je do pobjede predvodio Al Horford sa 19 poena i 9 skokova, dok su kod gostiju najefikasniji bili Irving i James sa 20, odnosno 18 poena.

Golden State je kod kuće bez većih problema slavio protiv Dallasa sa 104:89, na krilima Stephena Curryja koji je ubacio 22 poena i dodao 7 asistencija. Dallas je od starta utakmice upao u rezultatski zaostatak iz kojeg se nije mogao isčupati do samoga kraja.

Sjajna utakmica odigrana je u Washingtonu, gdje su se sastali domaći Wizardsi i Miami Heat. Iako je domaći tim na samom početku treće četvrtine imao 33 poena prednosti, na kraju su trijumfovali sa 99:97. Miami se vratio iz gotovo nemoguće situacije, ali za potpuni preokret nije bilo snage.

Nene i Beal su sa 20 i 17 poena bili najbolji pojedinci u pobjedi Wizardsa, dok je Heat predvodio Goran Dragić sa 18 poena i  7 asistencija.

Memphis je kod kuće savladao Lakerse, a siguran je bio i Houston protiv Detroita. Boston je iznenadio New Orleans na gostovanju, dok su Brooklyn i Denver upisali nove poraze protiv San Antonia, odnosno Phoenixa.