U okviru 20. kola engleskog Prmeiershipa danas je odigrano sedam mečeva. Nešto ranije je odigran susret između West Ham United i Liverpoola, u kojem je ekipa Slavena Bilića ubjedjlivo slavila.

Newcastle je dominirao na Emiratesu protiv Arsenala, a šanse pred golom Cecha propustili su Wijnaldum, Janmaat i Mitrović, a sve je to kaznio stoper topnika Laurent Koscielny. Ozil je izveo korner, lopta je došla do Giorouda, koji je sjajno proslijedio do Koscielnyog, a franucski reprezentativac pogađa mrežu svraka u 72. minuti.

Leicester je na domaćem terenu, iako je imao igrača više, samo remizirao sa Bournemouthom 0:0, a to je iskoristio Arsenal, koji se sada osamio na vrhu tabele sa dva boda više od lisica.

Manchester United prekinuo je niz od osam mečeva bez pobjede, a crveni đavoli su na Old Traffordu savladali Swansea sa 2:1.

Nakon prvog dijela bez golova, u drugom je domaćinu trebalo samo dvije minute da dođe do vodstva. Young je asistirao, a Martial pogađa mrežu Fabianskog. U 70. minuti stiglo je izjednačenje, a Sigurdsson je lobovao De Geu za 1:1. No, pobjedu i spas za Louisa van Gaala donio je Wayne Rooney na asistenciju Martiala.