U prvoj prvenstvenoj utakmici za ovu godinu Sloga je gostovala u Cazinu. Već u 5.minuti domaćini su poveli sa 1 :0 , a strijelac je bio Četić nakon ubačaja iz kornera ne ometan loptu glavom posprema u mrežu. U 22.minuti već je 2 : 0, a strijelac ovaj put bio je Nuhanović koji je u stilu nogometnih velemajstora uputio šut sa oko 20-tak metara lopta pravi “žabicu” te vara ne moćnog golmana Šarca. U 44.minuti glavni sudac Kasupović dosuđuje kazneni udarac koji u pogodak pretvara Čataković.

S tim se rezultatom i otišlo na odmor. U drugom dijelu utakmice trener Kurtović uvodi nova tri igrača koji su donijeli nešto više živosti u našoj igre što se na kraju isplatilo pogodkom u 73.minuti kojeg postiže Medo Sijamhpdžić. Od tog trenutka igralo se uglavnom pred golom Krajine čiji su igrači čekali svoju priliku iz kontre. Na kraju konačan rezultat utakmice bio je 3 : 1 za Krajinu.

Željezničar nastavio dobar niz

Ovog vikenda počeo je proljetni dio Kantonalne lige Unsko – sanskog kantona.

Željezničar je na svom terenu dočekao ekipu NK “Borac” sa Izačića. Domaći su rutinski slavili rezultatom 4:0. Strijelci za Željezničar bili su

1:0 (Ćehić, A. 33. min.)
2:0 (Gerzić, S. 54 min.)
3:0 (Ćemalović, A. 70. min.)
4:0 (Bešlagić, D. 76. min.)

Željezničar svojim dobrim igrama polako ali sigurno se penje prema vrhu tabele te sad je trenutno na četvrom mjestu sa istim brojem bodova kao i trećeplasirana ekipa iz Kamengrada.

Donosimo vam neslužbenu tabelu i rezultate 12. kola Kantonalne lige Unsko – sanskog kantona.

NK Kamenica – NK Krajišnik 2:6
NK Brekovica – NK Omladinac 0:0
NK Gomila – Mladost 0:3 p.f. (prekid utakmice)
NK Bajer 99 – NK Rudar 3:2
NK Željezničar – NK Borac 4:0