Pioniri KK“Bratstva“ koji su osvojili prvo mjesto na Kantonalnom prvenstvu i izborili kvalifikacije za državnu ligu, pripremajući se za to takmičenje odigrali su prijateljsku utakmicu sa ekipom Košarkaškog kluba „Sloboda“ iz Bosanskog Novog/Novog Grada.

U zanimljivoj utakmici prvo poluvrijeme pripalo je domaćinu rezultatom 27: 12 dok je u drugom poluvremenu Bratstvo bilo nešto bolje i ukupnu prednoist domaćina sa 15 koševa razlike uspjeli spustiti na 7 koševa.U utakmici u kojoj su oba trenera isprobala sve svoje kipa Slobode pobjedila rezultatom 46:39.

Prije pionira svoj dio ove lijepe sportske priče imali su i dječaci koji su rodjeni izedju 2006 i 2010.godine.Tokom cijele utakmice domaćini su imali malu prednost a u nekoliko navrata i najmladji košarkaši Bratstva uspjeli su rezultat okrenuti u svoju korist .Poluvrijeme je završeno prednošću domaćina od dva koša razlike a konačan rezultat bio je 46:38 za KK“ Sloboda“

Ova dva susreta su nastaval lijepe sportske suradnje iz dva susjedna grada koja traje duži niz godina a većje dogovoreno da u najskorije vrijeme i Novljani dodju u goste u BosanskuKrupu.

Poslije povratka u Bosansku Krupu sve košarkaše Bratstva počastio je ručkom vlasnik ćevabdžinice” Banjalučki ćevapi kod Envera” .