U vikendu iza nas odigrani su susreti 13. kola Premijer nogometne lige BiH za žene. Nogometašice Željezničara 2011 iz Bosanske Krupe na svom terenu dočekale su ekipu ŽNK Radnik Bumerang iz Bijeljine.

Susret je završen podjelom bodova rezultatom 1:1. Pogodak za Krupljanke postigla je Andrea Crnobrnja (44 min.), dok je za gostujuću ekipu pogodila Milica Jović (67 min).

Susret pred oko 100 gledalaca bolje su otvorile domaće nogometašice koje su u prvom dijelu stvorile nekoliko izglednih prilika. Pogodak je stigao u samom finišu prvog dijela. Slobodan udarac,  gostujući golman uspijeva odbiti ali samo do Crnobrnje koja se odlično snalazi i postiže vodeći pogodak za domaću ekipu što je bio i krajnji rezultat prvog poluvremena. U drugo poluvrijeme gošće iz Bjeljine ulaze puno agresivnije te nakon stvorenih nekoliko prilika u 67 minuti susreta preko odlične Jović, koja je iskoristila katastrofalnu pogrešku domaćeg golmana uspijeva poravnati rezultat na 1:1 što je i konačni rezultat ovog susreta. Nakon primljenog pogodka domaće igračice nisu uspjele do kraja susreta stvoriti niti jednu ozbiljniju priliku za postizanje pogodka, te su se domaćim remijem dovele u tešku situaciju na prvenstvenoj tabeli.
Svjesni smo bili da nam pobjeda u ovom susretu treba. Odlično smo stojali na terenu , te smo svoju terensku inicijativu uspjeli krunisati i pogodkom. Nakon primljenog pogodka nismo se uspjeli vratiti te smo izgubili važne bodove u borbi za opstanak. Jednom nogom smo u nižem rangu, a da se to ne bi desilo moramo do kraja prvenstva dati svoj maksimum”, istakao je Mirel Bratić, predsjednik ŽNK Željezničar 2011 iz Bosanske Krupe.

Gošće iz Bijeljine zadovoljne su remijem i osvajanjem važnog boda u utrci za opstanak.
Osvojili smo veoma važan bod, te sad definitivno mogu reći da ostajemo u ligi. Ovo je za moju ekipu bilo prvo gostovanje u Bosanskoj Krupi, te mogu istaći Krupljanima na odličnoj organizaciji i domaćinstvu. Ekipi Željezničara želim puno sreće u narednom takmičenju, te se nadam da će uspjeti opstati u premijerligaškom društvu”, kazao je Dragan Jevtić, trener ŽNK Radnik Bumerang iz Bijeljine.

U srijedu igraju zaostalo kolo, a ekipa krupljanki u okviru kola na svom terenu dočekuju ekipu ŽNK Čelik iz Zenice.

U 14. kolu koje je na rasporedu 04. aprila sastaju se: ZENICA: Čelik – Banja Luka, NEVIĆ POLJE: Mladost – SFK 2000, SREBRENIK: Gradina – Željezničar 2011, BIJELJINA: Radnik Bumerang – Modriča.