Proteklog vikenda bosanskokrupski klubovi igrali su svoje prvenstvene utakmice. Tako je u Bosanskoj Krupi na SRC “Ade” u okviru Kantonalne nogometne lige odigran gradski derbi između nogometaša Željezničara i Bratstva.

Uz dosta tvrdu utakmicu Bratstvo je osvojila nova 3 boda i ovom pobjedom praktički osigurali naslov prvaka Kantonalne nogometne lige. U tvrdoj utakmici Bratstvo je slavilo rezultatom 2:1. Željezničar je ostao na trećem mjestu na tabeli.

Ostali rezultati ovog kola su:

Bajer – Mladost (BP) 3:1

Mladost (V) – Omladinac (S) 1:0

Rudar – Mutnica 6:0

Brekovica – Gomila 3:3

Kamenica – Omladinac (P) 0:3

Treći bosanskokrupski predstavnik NK “Sloga” iz Bosanske Otoke u 2. Federalnoj nogometnoj ligi ugostio je ekipu iz Bužima, NK “Vitez”.

Pred oko 150 gledalaca domaći nogometaši su slavili sa ubjedljivih 3:0. Prvi je mrežu gostiju načeo Samir Dizdarević u 36.minuti, da bi isti igrač povećao vodstvo na 2:0 u 52.minuti.

Za konačnih 3:0 pobrinuo se Bekir Rekić u 69.minuti. Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda naših nogometasa te se trenutno nalaze na diobi četvrtog mjesta sa ekipom FK Vitez(V) sa osvojenih 26 bodova dok prvoplasirana Krajina iz Cazina ima 29.bodova.

U slijedećem kolu naši nogometaši gostuju u Bugojnu kod NK Iskra koja trenutno ima 27.bodova i utakmicu manje.